Історія бібліотеки для дітей

Міська бібліотека для дітей була створена 10 вересня 1986 року на базі Славутської ЦБС. Першими працівниками бібліотеки були: ст. бібліотекар Косік Ольга Михайлівна та бібліотекар Матвійчук Олена Тихонівна.

Бібліотека почала працювати в актовому залі гуртожитку №4. Фонд бібліотеки становив 4573 примірники.

Декілька разів бібліотека змінювала своє місцезнаходження:

 1987 р. бібліотеці надали краще приміщення в гуртожитку №220, на місце бібліотеки для дорослих.

 1 серпня 1996р. бібліотека перемістилась на вул. Михайлова 4

І нарешті 15 січня 2004 року бібліотека отримала нове пристосоване приміщення по пр. Незалежності 31. Це приміщення є власністю бібліотеки (всі приміщення в яких бібліотека знаходилась раніше були орендовані).

Минали роки, змінювалися завідуючі і працівники, бібліотека міцніла, бо кожний із них залишив частинку своєї душі у цьому книжковому храмі для дітей нашого міста.

За період роботи з відкриття бібліотеки до сьогоднішніх днів в бібліотеці працювали:

 Косік О.М. (1986-1993рр. – ст. бібліотекар)

 Матвійчук О.Т. (1986- до сьогодні. - бібліотекар, зав. бібліотеки, пров. бібліотекар)

 Дорошенко М.І. (1989-2012рр. - бібліотекар, зав. бібліотеки)

 Ковтун Т.В. (1993-2001рр.- бібліотекар)

 Пилипчук Л.М. (1995-до сьогодні. – бібліотекар, зав. бібліотеки)

 Пахольчук О.А. (2011-2014рр. – бібліотекар)

 Шалдіна О.М. (2011-2013рр. – зав. бібліотеки тимчасово на період декретної відпустки Пилипчук Л.М.)

Сьогодні міська бібліотека для дітей є інформаційно-бібліографічним центром позашкільної освіти та дозвілля дитячого населення міста.

До послуг користувачів – 15 000 книжкового фонду та фонду періодичних видань, який щорічно поповнюється. Щороку бібліотека обслуговує понад 2500 читачів. А завдяки програмі «Бібліоміст» (протягом 2012 року бібліотека прийняла участь у конкурсі програми «Бібліоміст» у написанні проекту «Організація нових послуг з використанням вільного доступу до мережі Інтернет ІІІ»), з 1 вересня 2012 року до послуг користувачів сучасне комп`ютерне обладнання, пункт вільного доступу до Інтернету. З появою Інтернет-послуг значно зростає якість обслуговування користувачів, оскільки до наявних друкованих ресурсів бібліотеки додаються електронні повнотекстові видання, доступні через мережу Інтернет.

В бібліотеці створено належні умови для бібліотечного обслуговування користувачів міста, діє клуб за інтересами «Джерельце», проводиться постійна робота по налагодженню та зміцненню плідних стосунків зі школами, позашкільним установами, які працюють з дітьми. Бібліотека підтримує тісні зв`язки з педагогічними колективами та вихованцями: шкіл, дитячої художньої школи, школи мистецтв, Будинку культури, Палацу культури, міського краєзнавчого музею, краєзнавчого центру, будинку дитячої творчості.

Пріоритетними напрямками діяльності бібліотеки є залучення дітей до книги і читання, допомога навчальним закладам в інформаційному забезпеченні навчального процесу, надання батькам і педагогам інформаційної підтримки у вихованні дітей, популяризація документів до знаменних і пам’ятних дат, організація змістовного дозвілля дітей під час канікул, надання інформаційних послуг обдарованим дітям, дітям з особливими потребами, впровадження сучасних інформаційних технологій.

Бібліотека є активним учасником реалізації проектів як всеукраїнського, так і обласного рівнів, залучаючи до їх проведення різноманітні установи та організації. Це літературно-творчі акції, програми підтримки і розвитку дитячого читання, програми літніх читань, читацькі марафони, конкурси тощо.

Бібліотекарі активно працюють над оновленням традиційних та нетрадиційних форм популяризації книги та дитячого читання, ведуть постійний пошук цікавих форм масової роботи, які б відповідали очікуванням користувачів-дітей, несли пізнавальну інформацію, були видовищними, емоційними та привабливими.

Підвищенню престижу читання сприяє Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Театралізовані свята та пізнавально-розважальні заходи: ігри, вікторини, конкурси, турніри, які проводяться протягом Тижня, є найбільш ефективною формою залучення дітей до книги.

Залученню дітей до читання сприяють також конкурс «Найкращий читач року».

Для користувачів-дітей з обмеженими фізичними можливостями як в бібліотеці, так за місцем їх реабілітації бібліотека проводить цікаві пізнавально-розважальні заходи, які проходять у дружній, теплій атмосфері.

Активно працює бібліотека в період літніх канікул з пришкільними дитячими оздоровчими таборами «Дружба», «Надія», «Сонечко» і «Струмочок». Екскурсії до бібліотеки цікаві та змістовні заходи, підготовлені бібліотечними працівниками, стимулюють інтерес дітей до книги і читання, до організації їх дозвілля в дружбі з книгою.

На сьогоднішній час в бібліотеці працює чотири працівники:

 Пилипчук Лілія Миколаївна – завідувач бібліотеки

 Матвійчук Олена Тихонівна – провідний бібліотекар відділу обслуговування учнів 5-9 класів та керівників дитячого читання

 Пахольчук Оксана Анатоліївна – бібліотекар 1 категорії відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів (з березня 2012р. знаходиться у декретній відпустці)

 Груша Антоніна Олександрівна – тех. працівник бібліотеки

Колектив бібліотеки, перебуваючи у постійному творчому пошуку, робить все можливе, щоб не втратити вірність і любов своїх читачів.

Кiлькiсть переглядiв: 639

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.